A kínai Csengtuban zajló Grand Prix-verseny negyedik fordulója után a mesterhármast elérő indiai Humpy Koneru félpontos előnnyel vezet honfitársnője, Dronavalli Harika előtt. Koneru világossal könnyű győzelmet aratott a kínai Tan Zhongyi ellen, Harika sötéttel remizett az ukrán exvilágbajnoknővel, Marija Muzicsukkal. A negyedik játéknapon megszerezte első győzelmét a rajtlistán első kínai Ju Wenjun, a svéd Pia Cramling fordulatos partiban vesztett. Az ukrán Anna Muzicsuk a grúz Lela Dzsavahisvilivel, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova az orosz Olga Girjával osztozott meg a ponton, a grúz Bela Hotenasvili és a kínai Zhao Xue játszmája örökös sakkal ért véget. A pihenőnap után csütörtökön folytatódik a pontvadászat.

IMG_0230

A 2015/16-os Grand Prix-sorozat negyedik tornájának negyedik fordulója után az összetett pontversenyben negyedik helyen álló indiai Humpy Koneru félpontos előnnyel vezet. Koneru mesterhármassal tört előre, a kínai Tan Zhongyi ellen aratta harmadik győzelmét. Futópárja uralta az állást, amikor a kínai sakkozónő döntő hibát követett el.

IMG_0258

A kettős nyeréssel rajtoló indiai Dronavalli Harika a szicíliai védelem Szvesnyikov-változatával lepte meg az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsukot, aki kevéssé volt felkészült. Harika a kezdeményezést is megragadta, elsiette a vezércserét, ami kiegyenlítéshez vezetett.

Fordulatokban gazdag partiban szerezte meg első győzelmét a kínai Ju Wenjun. A svéd Pia Cramling tisztáldozatáért nem kapott elegendő ellenértéket, de Ju Wenjun is bizonytalankodott. A torna doyenje dinamikus egyensúlyhoz vezető folytatást kihagyott, anyagi hátránya miatt végül elszenvedte első vereségét.

Negyedszer is remizett az ukrán Anna Muzicsuk, békésen zajlott a grúz Lela Dzsavahisvilivel a partija.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova nem bírt az orosz Olga Girjával. A grúz Bela Hotenasvilinek meg kellett küzdenie a döntetlenért a kínai Zhao Xue ellen, örökös sakk lett a vége.

A 4. forduló eredményei:
Marija Muzicsuk (ukrán, 2545) – Dronavalli Harika (indiai, 2526) döntetlen (Szicíliai védelem, 31)
Pia Cramling (svéd, 2463) – Ju Wenjun (kínai, 2578) 0 – 1 (Angol megnyitás, 57)
Anna Muzicsuk (ukrán, 2545) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2487) döntetlen (Szicíliai védelem, 31)
Humpy Koneru (indiai, 2575) – Tan Zhongyi (kínai, 2495) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 34)
Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2512) – Olga Girja (orosz, 2444) döntetlen (Angol megnyitás, 40)
Bela Hotenasvili (grúz, 2454) – Zhao Xue (kínai, 2510) döntetlen (Katalán megnyitás, 48)